105- ریسک، احساسات، جنسیت

بر اساس این مقاله افراد علیرغم ریسک پذیر بودن یا محافظه کار بودنشان در شرایط مختلف دارای سطوح مختلفی از ریسک پذیری هستند.

در این تحقیق که بر روی 40 مرد و 40 زن صورت گرفته است مشخص شد که مردها اغلب در مواقع عصبانیت و برآشفتگی دارای سطح ریسک پذیری بیشتری نسبت به حالت عادی هستند. این در حالی است که در مورد زنان این موضوع صادق نیست.

در مورد زنان مشخص شد که زنان در زمانیکه حس تنفر و نفرت آنها افزایش پیدا می کند میزان ریسک پذیری آنها افزایش میابد.

در این مقاله به این موضوع اشاره شده است  دلیل این امر در آن است که زنان اغلب از شرایطی که منجر به آسیب به آنها می شود اجتناب می کنند، این شرایط مخصوصا در مواردی همچون حاملگی برای زنان بسیار خطرناک است. اما در مورد مردان مواد ژنتیکی  و هورمون های حفاظت کننده بدن حتی در صورتیکه مریض باشند نیز ترشح شده و لذا آسیب پذیری کمتری در این شرایط دارند.

 

از آنجاییکه مدتها است این موضوع را آماده کرده ام، متاسفانه منبع اصلی این نوشته را پس از مدتها جستجو نتوانستم پیدا کنم به همین دلیل نمی‌توانم مرجع اصلی آن را ارائه بدهم.

/ 10 نظر / 71 بازدید
علی احمدی

یه سوال داشتم از حضورتان آقا صادق در صفحه 340 کتاب پرت مستر در جدول توزیع پارامترهای ریسک چرا زمان باقیمانده بر اساس زمان محتمل محاسبه شده است؟ این به صورت یک قانون است یا بر حسی تجربه و پروژه می باشد؟ انتخاب نوع توزیع برای هر ریسک با توجه به شرایط است یا تجربه ؟ افراد مبتدی بهترین راه برای انتخاب توزیع چه متدی را باید در پیش بگیرند ممنون آیا در اینترنت سایتی هست که بتوان مثالهای بیشتری از این نوع دید؟

علی احمدی

ممنون از پاسخ در بخش ریسک منابع و فعالیت ها که از توزیع استفاده میشود در انتها شما نوشته اید باید برنامه شما شبیه شکل (قید شده در کتاب ) باشد . این قسمت را خوب متوجه نمیشوم ، با انتخاب توزیع و مقدار دهی چه تاثیری بر نمودار گانت رخ میدهد چطور میتوان میزان افزایش راندمان را پس ار این توزیع ها متوجه شد؟

علی احمدی

در برنامه پرت مستر در کتاب شما ذکر شده است که چون ساپورت نمینماید فایلها بصورت ده تایی سیو گردند، برای اینکه تمامی فایلها در یک برنامه باشند و به صورت جداگانه نباشند چه راهکاری وجود دارد؟

علی احمدی

صادق جان من نسخه جدید رو از کدوم سایت میتونم دانلود کنم که مشکل ده فعالیت رو نداشته باشم ؟ ممنون

علی احمدی

آقای روزبهی من نرم افزار و کرک آن را از سایت شما دانلود کردم، برنامه را نصب کردم وقتی برنامه را میخوام بازکنم یه کد میده که بالای آن همچین عددی نوشته شده 228613525-6 وقتی این عدد را داخل کیگان میزارم بهم کد اکتیویشن میده که وقتی این کد فعال سازی را میزارم میگه موفقیت امیز بود ولی باز برنامه برام باز نمیشه ممنون میشم راهنمایی کنید

علی احمدی

یه سوال - وقتی میزان بحرانی بودن فعالیت 100 درصد است این یعنی به اندازه 100 درصد تاخیر دارد؟

علی احمدی

ممنون از جواب های کامل شما اقا صادق یه سوال دیگه ... گذاشتن قید رو فعالیتها لازم هست ؟ تاثیری روی خروجی برنامه داره ؟ چه طور میشه بودن و نبودن قید رو مقایسه کرد؟

علی احمدی

آقا صادق دربرنامه پرتمستر هم مثل ماکروسافت پروجکت امانش هست اسم منابع در نمودار گانت نوشته شود ؟

علی

در نرم افزار پرت مستر برای تعیین درصد پیشرفت به صورت محاسبه از طریق مدت باقیمانده چرا وقتی این گزینه را در پنجره پرسنت کامپلیت علامت میزنم درصد پیشرفت در نمودار در قسمت نمایش داده نمیشه؟

علی احمدی

بازم من [خجالت] ... در Distribution Graph ستون Hits به چه معنا است و نشان دهنده چه بخشی می باشد ؟ ممنونم از صبوریتون تو پاسخ