نسخه جدید نرم افزار کاربردهای کارا

نسخه جدید نرم افزار کاربردهای کارا را در همان لینک قبلی قراردادم و می تونید از اینجا هم دانلود کنید.  در این نسخه برخی از ایراداتی که دوستان تذکر داده بودند حل شده. بعلاوه برخی از امکانات نه چندان مهم را که ممکن بود باعث ایجاد مشکل بشود را حذف کرده ام. برخی موارد نظیر رسم S-Curve برای یک فعالیت نیز اضافه شده است. در ضمن با توجه به زمان زیادی که ممکن است برای فارسی کردن تاریخ ها در برنامهای بزرگ بگیرد، سعی کردم این زمان را تا حد امکان کوتاه کنم.

 

در ضمن با توجه به درخواست تعداد زیادی از دوستان در مورد ارائه  توضیحات بیشتر در مورد نرم افزار موارد ذیل را به اطلاع می رسانم.

 

1-     در هنگام نصب به مسیر نصب دقت زیادی کنید. این مسیر باید مسیری باشد که فایل Global.pmt مربوط به کاربر شما در آن قرارداشته باشد. این فایل معمولا در مسیر پیشنهادی می باشد (برای MSP 2003). اگر نسخه 2002 استفاده می کنید، باید در انتهای مسیر پوشه 11 را به پوشه 10 تغییر نام دهید. در صورتی هم که کامپیوتر شما عضو Domain در یک شبکه LAN است و در صورتیکه در کامپیوتر شما یک User هم بصورت Local و هم بصورت Domain (با نام شبیه به هم) وجود داشته باشد نیز مسیر نصب باید اصلاح  و نام Domain شبکه نیز توسط یک نقطه به انتهای نام User اضافه شود.  [User.DomainNmae]. بهتر است قبل از نصب مسیر را چک کنید و مطمئن شوید که فایل Global  حتما در این مسیر قراردارد. در غیر اینصورت برنامه برای شما قابل استفاده نخواهد بود.

نرم افزار کاربردهای کارا

2-     پس از نصب و در صورتیکه مسیر نصب درست انتخاب شده باشد، یک منو به منوهای MSP  اضافه می شود که کاربردهای قید شده در نرم افزار در آن وجود دارد.

·        تبدیل تاریخ میلادی نرم افزار به تاریخ شمسی بدون تاثیر در محاسبات و عملکرد MSP

·        اضافه کردن فیلدهای مربوط به محاسبه درصدهای وزنی

 

·       امکان محاسبه ساده درصدهای پیشرفت برنامه ای (عادی و وزنی)

 

·         امکان رسم نمودار S-Curve  در نرم افزار Excel

 

·        تبدیل تاریخ میلادی به تاریخ شمسی و بالعکس

 

3-     لازم است دقت کنید که با توجه به اینکه این برنامه فایل Global  شما را کاملا جایگزین می کند، اگر ماکرویی در فایل Global خود دارید، بهتر است آن را قبلا Save و سپس اقدام به نصب کنید. در غیر اینصورت ماکروی شما از بین خواهد رفت.

4-     اغلب امکانات اشاره شده در بالا از چند فیلد Text  و Number استفاده می کند که در مورد هر یک قبل از اجرا این فیلدها به اطلاع شما خواهد رسید. لذا دقت کنید که اطلاعات حیاتی ای در این فیلدها ذخیره نکرده باشید.

5-     کار با این امکانات به اندازه کافی ساده و گویا هست.

6-     این نرم افزار با توجه به اینکه به تازگی تهیه شده، مطمئنا دارای ایراداتی هم هست که عجیب نیست و از همه دوستان خواهش می کنم نظرات و پیشنهادات خود را برای بهبود آن برای بنده ارسال کنید.

7-     پس از اصلاح احتمالی نرم افزار، نسخه جدید جایگزین نسخه قبلی در سایت خواهد شد.

8- در صورتیکه فقط برای رسم نمودار S-Curve مشکل دارید به Tools\Macro\Visual Basic Editor بروید و در پنجره جدید که باز می شود، به منوی Tools\References  بروید. در پنجره باز شده Microsoft Excel 11.0 object Liberary را تیک بزنید. مشکل حل خواهد شد.

 

 

/ 10 نظر / 89 بازدید
محسن

سلام - خسته نباشيد. مي خواستم بپرسم منويي كه تاريخ ميلادي رو به شمسي تبديل مي كنه در كجاي برنامه قرار مي گيره.

حمید

با سلام برنامه شما را نصب کردم. حقیقتا که ابزار قدرتمند و پرکاربردیست. برای من مثل یک معجزه بود. واقعا ممنون

نعمتی

فقط خواستم تشکر کنم. واقعا کار جالب و مفيدی بود. رايگان عرضه کردن اون هم که ديگه نور علي نور بود. ممنون

اصغر

برنامه را در مسيری که ذکر نموديد نصب کردم و ظاهرا کپی انجام شده ولی پيام خطای cannot open Global.mpp می‌گيرم و ظاهرا هيچ تغييری ديده نمي‌شود. می‌توانيد راهنماييم کنيد؟

مهرداد

با سلام سایت توسعه شبکه مهندسی صنایع ایران با هدف توسعه دانش مهندسی صنایع در ایران،شناسایی جایگاه مهندسی صنایع، جمع آوردی آخرین مباحث روز مهندسی صنایع دنیا و معرفی آن به کلیه دانش آموختگان ایرانی و ایجاد بانک اطلاعاتی مهندسین صنایع ایرانی در سراسر جهان آغاز به کار نموده است . لذا مدیریت این سایت بسیار مفتخر خواهد بود که با تبادل اطلاعات ، و معرفی این سایت به دیگران و تبادل لینک در رسیدن به این مهم ما را یاری نمایید. با تقدیم احترام: www.iiend.com

وحید

با تشکر از نرم افزار مفید شما در کار کردن با این نرم افزار به این نتیجه رسیدم که این نرم افزار تنها می تواند نمودار اولیه پیش بینی را رسم کند و نمو دار پیشرفت واقعی را رسم نمی کند. خواهشمند است در این خصوص مرا راهنمایی کنید. با تشکر

حسن

سلام و تشكر بابت كار ارزشمند شما، من از msp2007 استفاده ميكنم. global من فقط تاريخ ميلادي رو به شمسي در قالب text1 , text2 تبديل ميكنه ولي نرم افزار شما رو كه نصب مي‌كنم، هيچ اتفاقي نمي‌افته و منوئي رو كه فرموديد،‌به Toolbar من اضافه نميكنه. لطفاً من رو راهنمايي كنيد. متشكرم.

حامد بيات

باتشکر از برنامه ی خوبتون .لطف کنيد در مورد محاسبه درصد وزنی- ومنابعی که در اين مورد وجود داره برام توضيح مختصر بدهيد. اگه بتونم با شما تماس تلفنی داشته باشم ممنون ميشم.

مسعود

با تشکر از نرم افزار نوين شما: نرم افزار شما را در مسير پيشنهادي MSP2003نصب نمودم ولي هيچ منويي در Toolbarاضافه نشد،خواهشمند است اينجانب را راهنمايي فرماييد.