57- غضنفر و مارادونا

بگذارید شفاف تر صحبت کنم و چند مثال بیاورم. کسانی که مرا می شناسند می دانند که بنده در علم و صنعت درس خوانده ام. دانشگاهی که آقای احمدی نژاد در آن تدریس می کرد. متاسفانه رئیس جمهوری انتخابی ما ملت در هنگام نصب مدیران سازمان ها و وزاری وزارت خانه ها با توجه به غرور بیش از حدی که دارند، تنها به انتخاب از حیطه محدود آشنایان خود بسنده کردند. از آن جمله که خوب می شناسم جناب علی احمدی بود. یادم می آید با ایشان درس "ارزیابی کار و زمان" داشتیم که البته انسان بسیار بی سوادی بودند و جز در ارائه این درس ساده توانایی دیگری نداشتند. ایشان ابتدا شدند رئیس دانشگاه پیام نور (البته بعد از اینکه به عنوان وزیر تعاون رای نیاورد) و الان شده اند وزیر آموزش و پرورش.

97.jpg

 دیروز شنیدم جناب دانشجو که در حد یک استاد درجه دو و سه بود (شاید هم یک حل تمرین استاتیک) شده است استاندار تهران.

از آن بدتر فاجعه انسانی آقای بذر پاش. تا آنجا که از دوستان و همکاران شنیده ام حداقل از خود من خیلی بی سواد تر است. حساب کار را بکنید. حاضرم قسم بخورم که اگر الان ایشان برای ورود به شرکت سایپا به عنوان یک کارشناس ساده رزومه ارسال کند، مطمئنا پذیرفته نمی شود. الان ایشان شده است مدیر عامل سایپا. بنده حدود سه سال در خودرو سازی کار کرده ام. کسانی که در خودرو سازی کار کرده باشند خوب می فهمند مدیر عامل سایپا یعنی چی؟ کسی که از من بیسوادتر است فقط به خاطر اینکه همیشه آویزون آقای علی احمدی است و بعدا هم داماد ایشان شد، الان شده است مدیر عامل دومین خودروسازی کشور.

21354.jpg

 یکی از بچه ها می گفت همان موقع (شاید حدود 4-5  سال پیش)  که هیچ خبری نبود، همین آقای علی احمدی با یک پیکان مدل پایین به دانشگاه می آمد تا خاکی بودن خود را به رخ دیگران بکشد. در همان موقع، دختر خانم ایشان که بعدا همسر همین آقای بذرپاش شدند، با پژو به دانشگاه می رفتند.

 امروز به مطلب طنز جالبی در سایت عصر ایران دیدم که خالی از لطف ندیدم اون را آینجا بیاورم تا بدانید که آقایان شهره شهرند و به خاطر رشک و حسد به امثال ایشان چنین مطالبی را نمی نویسم:

مهرداد 28 ساله شد90635_164.jpg
شاید یکی از مهمترین اتفاق های سال 86این بود که مهرداد بذرپاش، سوگلی دولت شایسته سالار و عدالت گستر، 28 ساله شد و از طرف یکی از دوستان دست و دلباز که من و شما خیلی خوب می شناسیمش، به ریاست شرکت 920 میلیارد تومانی سایپا رسید.

مهرداد خان سال قبل هم در پی شکست در انتخابات شورای شهر تهران، به ریاست شرکت پارس خودرو رسیده بود و سال قبلش هم رئیس گروه مشاوران رئیس جمهور شده بود.

 آگاهان معتقدند که با این شتاب فزاینده او در سال 87 قطعا وزیر و در سال 88 رئیس جمهور ایران خواهد شد و تا سال 1395 زمام امورکهکشان راه شیری را بدست خواهد گرفت.

بگذریم.

بروم سراغ اصل مطلب.

من با خودم عهد کرده بودم که دیگر در این حکومت رای ندهم. اما الان دارم می بینم که در صورت ادامه این وضع و این بلبشوی مدیریتی، اگر نخواهم تکان بخورم تمام مملکت را به باد می دهند. وقتی آقایان را با شیوخ عرب مقایسه می کنم می گویم باز ای کاش این آقایان نیز همه پول نفت را برای خودشان قصر و ویلا و کارخانه و غیره می ساختند. حداقل چیزی به مردم بیچاره می رسید و دلمان نمی سوخت. این آقایان پول نفت را به دلیل بی کفایتی و سوء مدیریت خود حیف و میل می کنند.

اگر در ترکمانچای بصورت مخفیانه بخشی از وطن را فروختند، آقایان سرشان را بالا می گیرند و می گویند ما فقط از 11% دریای خزر استفاده می کنیم (یعنی اگر در ازای حق 50% خودمان 11% را هم بگیریم بس است).

بگذریم.

بروم سراغ اصل مطلب. حالا می بینم اگر نجنبم این هم که داریم از دست می رود. تا به حال می گفتیم چون آمریکا تهدید می کند در انتخابات شرکت می کنیم. حالا دیگر باید مارادونا را ول کنیم و غضنفر را بچسبیم. امروز برای آنکه این غضنفر بیش از این گند بالا نیاورد بیایید و رای بدهیم. من نمی گویم به چه کسی رای بدهید. به کسی رای بدهید که :

1- مدیر باشد.

2- سواد داشته باشد.

 3- سیر باشد.

وقتی حرف می زند حالتان بتوانید سرتان را بالا بگیرید و بگویید این نماینده من است.  خواهش می کنم به ورزشکار و هنرمند و خواننده و مجری تلویزیون و ... رای ندهید. شورای شهرمان شده است گود زورخانه و زمین کشتی. همین برایمان بس است. مجلسمان شده است دکه بازار بس است. دو نفر آدم حسابی را انتخاب کنید.

حتما در انتخابات شرکت کنید. تا حالا هرچی تبلیغ بر علیه این مطلب کرده ام در اینجا در نهایت صحت عقل پس می گیرم. غضنفرها را نگذارید به مجلس بروند و وکیل و وزیر و رئیس جمهور شوند. مارادونا را بی خیال.

 خیر پیش. به امید ایرانی که دیگر ویران نباشد.  

/ 3 نظر / 58 بازدید
میثم

بابا چه دل خونی! اگه با خانم علی احمدی همکلاس بودی و با جناب بذرپاش هم دانشکده ای اونوقت چی می گفتی!؟! درضمن بهت بگم که دانشجو خیلی وقته استانداره، در ضمن داداشش هم عضو شورای شهره، تازه دکتر ملاباشي استاد فیزیک هم معاون دانشجویی وزارت علومه، بماند که دکتر غضنفری خودمون هم معاون وزیر بازرگانی و رئیس سازمان توسعه تجارته! و از همه جالبتر اینکه علی احمدی از مهره های به شدت تأثیرگذار در تعیین مدیران کشور در اولین روزهای دولت احمدی نژاد بود. بازم بگم؟! ضمناً یه سری هم به این لینک بزن چیزای جالبی می بینی. به منم سر بزن http://87.107.85.222/documents/document/11974/12433/portal.aspx

محمد

سلام مطلبت رو خوندم. من هم تصور چنین آینده ای رو نمی کردم ولی دیدم که هر روز که میگذره توی این مملکت قحط الرجال بیشتر میشه. شاید به این خاطر که کسی به فکر ساختن مدیرانی برای آینده نیست و همه حال رو گرفتیم. توی پستهای سلسله وار فصل درو که دارم می نویسم از پدیده "غضنفربازی" توی سازمانهای دولتی هم یاد کردم. بد نیست بخونی. امیدوارم سال جدید برای همه به خصوص تو هم سالی متفاوت و در عین حال سرشار از موفقیت باشه.[گل]

امین شاکرزاده

سلام صادق خان، سال نو مبارك، ياد اين شعر افتادم از حافظ: فلك به دست مردم نادان دهد زمام مراد! تو اهل فضلي و دانش همين گناهت بس موفق باشي.