‎‎ ‎‎ ‎‎ ‎‎ 70- استاندارد PRINCE2 - دروس آموخته

70- استاندارد PRINCE2

کلمه PRINCE سرنام عبارت PRojects IN Controlled Environment  می باشد. این استاندارد یک روش ساختار یافته برای مدیریت اثربخش پروژه ها می باشد.

 


این روش در ابتدا در سال 1989 توسط شرکت فنی کامپیوتر و ارتباطات (CCTA) ایجاد شد. استاندارد PRINCE بر اساس PROMPTII که یک روش مدیریت پروژه بود، تهیه گردید. این روش در سال 1975توسط Simpact Systems تولید شد. این استاندارد در سال 1979 توسط CCTA برای استفاده در همه پروژه های سیستم های اطلاعاتی دولتی اصلاح شد. در سال 1989 PRINCE جانشین PROMPTII در پروژه های دولتی شد.

شرکت CCTA توسعه این روش را ادامه داد و در سال 1996 با توجه به خواسته های کاربران برای بهبود راهکارها برای مدیریت همه انواع پروژه ها، استاندارد PRINCE2 ایجاد شد.

استاندارد PRINCE2 یک رویکرد فرآیند محور به مدیریت پروژه دارد. فرآیندها، فعالیت های مدیریت پروژه ای را که باید در طول پروژه انجام شوند را تعیین می کنند. بعلاوه PRINCE2 اجزایی را که در فعالیت های صحیح به کار می روند را تشریح می کند. در شکل فوق این اجزا در اطراف مدل فرآیندی نشان داده شده اند.

 

برای دانلود این استاندارد می توانید از این لینک استفاده کنید. با تشکر از سایت PMPclub که این لینک را برای استفاده دیگران قرار داده اند.

اشتراک و ارسال مطلب به:

  
نویسنده : صادق روزبهی- PMP ; ساعت ٥:٤۳ ‎ب.ظ روز ٢٤ تیر ۱۳۸٧


‎ ‎‎ ‎‎ ‎
‎ ‎‎ ‎
‎ ‎
‎ ‎‎ ‎‎ ‎
‎‎ ‎‎