‎‎ ‎‎ ‎‎ ‎‎ ۲۴- مدیریت به سبک ایرانی- ۱ - دروس آموخته

۲۴- مدیریت به سبک ایرانی- ۱

 

آسیب شناسی مدیریت ایرانی

 به هر جای این مملکت که نگاه بیاندازید و هر مشکلی که در جامعه به چشمتان می خورد را ریشه یابی کنید،‌  بی شک مهمترین عامل بوجود آمدن همه این مشکلات را ضعف مدیریت در جامعه خواهید یافت.

 

از بیکاری و فقر گرفته تا دزدی، فساد و فحشا تا .... همگی ریشه در ضعف مدیریت در تمامی سطوح اجتماع دارد، از رئیس جمهور گرفته تا مدیریت یک مغازه کوچک خواربار فروشی. و البته اگر بیشتر کندو کاو کنید و ریشه ای تر به مشکلات بنگرید، این ضعف در سطوح بالایی پر رنگ تر می شود. این بدان معناست که ضعف ناشی از مدیریت در سطوح بالای مدیریتی است که منجر به سرایت این ضعف ها در سطوح پایین تر می شود. همه این ایرادات نیز به نوبه خود به دلیل وجود مشکل در انتخاب مدیریت  مناسب در سازمان ها و نهادها می باشد.

 

چرا؟

 

برای پاسخ به این سوال لازم نیست که اصلا به ذهن خود فشار بیاورید. کمی فکر کردن جواب درست و دقیقی را به شما خواهد داد. انتخاب مدیر در سازمان های ما بر اساس شایستگی ها نیست. این امر از بالاترین نهادهای اجرایی در جامعه که رییس جمهور  باشد شروع می شود.

 

تصور کنید در سازمانی هستید که مدیر آن (به هر دلیلی)‌شایستگی تصدی مدیریت آن سازمان را دارا نیست. چه اتفاقی می افتد؟ اولین کاری که هر مدیر پس از روی کار آمدن در یک سازمان انجام میدهد،  انتخاب تیم مدیریتی خود است. وقتی این مدیر توانایی و دانش لازم برای انتخاب تیم شایسته برای مناصب مدیریتی زیر نظر خود را نداشته باشد (و یا معیارهای وی برای ارزیابی افراد معیارهایی به جز شایسته سالاری باشد)،‌ نتیجه  این خواهد بود که مدیران زیر نظر وی نیز افرادی عمدتا ناشایست برای پست های مدیریتی خواهند بود و اغلب  این سلسله مراتب تا آخرین سطح سازمانی ادامه پیدا می کند.

 

چنین ساختاری عینا برای جامعه نیز قابل تعمیم است. (چون نمی خواستم سیاسی حرف بزنم اول مثال زدنم بعد تعمیم دادم). متاسفانه در سلسله مراتب مدیریتی و قدرت در ایران چنین ساختاری وجود دارد. عمده دلیل گسترش این نحوه تفکر و نیز عدم شایسته سالاری در جامعه حجم بزرگ دولت در سالهای گذشته و نیز حضور دولتی ها و وابستگان به دولت در سازمان های به ظاهر خصوصی است.

 

از این پس سعی خواهم کرد در یادداشت های خود به این معضل بزرگ جامعه و صنعت ایرانی بپردازیم و نقاط ضعف مدیریت ایرانی و نتایج آن را بر سازمانها بررسی کنیم.

 

اشتراک و ارسال مطلب به:

  
نویسنده : صادق روزبهی- PMP ; ساعت ۳:٠٠ ‎ب.ظ روز ٢۳ امرداد ۱۳۸٥


‎ ‎‎ ‎‎ ‎
‎ ‎‎ ‎
‎ ‎
‎ ‎‎ ‎‎ ‎
‎‎ ‎‎