‎‎ ‎‎ ‎‎ ‎‎ اصلاح مشکل دانلود و نصب نرم افزار کاربردهای کارا - دروس آموخته

اصلاح مشکل دانلود و نصب نرم افزار کاربردهای کارا

درچند ماه گذشته دوستان عزیز، با مشکلات زیادی در نصب و حتی دانلود نرم افزار کاربردهای کارا مواجه شدند که متاسفانه به دلیل مشغله زیاد امکان رسیدگی و حل این مشکل فراهم نشد.

ضمن عذرخواهی از دوستان به دلیل بروز این مشکلات و تاخیر بنده در حل آنها، نسبت به رفع پاره ای از این مشکلات اقدام شد که در ادامه مطلب تقدیم حضور دوستان می گردد.

نرم افزار کاربردهای کارا


بسیاری از آنتی ویروس ها به دلیل عدم آشنایی با نرم افزار و اینکه فایل نصب این نرم افزار یک فایل EXE بود، آن را به عنوان یک تروجان شناسایی کرده و مانع از دانلود و یا نصب آن روی کامپیوتر ها می شدند که این مشکل مخصوصا در خصوص نسخه 2007 خیلی حادتر بود.

از طرف دیگر با رشد استفاده از ویندوز ویستا، خیلی از دوستان سوالاتی در خصوص نحوه نصب این نرم افزار روی ویندوز ویستا داشتند که البته سعی کردم باتوضیحات انفرادی این مشکل را برای دوستان حل کنم.

 

توجه: امکانات این نسخه هیچ تفاوتی با نسخه های قبلی ندارد و فقط مشکل آنتی ویروس ها با آن حل شده و همچنین امکان نصب روی ویستا نیز در آن فراهم شده است.

در هر صورت هرگونه پیشنهاد و انتقادی را با روی باز پذیرا هستم. تنها راه ارتباطی بنده با شما دوستان وبلاگ بنده و ایمیل بنده است.

 

Weblog: Lessons-learned.persianblog.ir

Email: Sadeghroozbehi@yahoo.com

نرم افزار کاربردهای کارا برای نسخه 2003 نرم افزار MS Project را می توانید از اینجا دانلود کنید (431 کیلوبایت).

نرم افزار کاربردهای کارا برای نسخه 2007نرم افزار MS Project را می توانید از اینجا دانلود کنید (420 کیلوبایت).

 

در ضمن با توجه به درخواست تعداد زیادی از دوستان در مورد ارائه  توضیحات بیشتر در مورد نرم افزار موارد ذیل را به اطلاع می رسانم.

 

1-     در هنگام نصب به مسیر نصب دقت زیادی کنید. این مسیر باید مسیری باشد که فایل Global.pmt مربوط به کاربر شما در آن قرارداشته باشد. این فایل معمولا در مسیر پیشنهادی می باشد (برای MSP 2003). اگر نسخه 2002 استفاده می کنید، باید در انتهای مسیر پوشه 11 را به پوشه 10 تغییر نام دهید. در صورتی هم که کامپیوتر شما عضو Domain در یک شبکه LAN است و در صورتیکه در کامپیوتر شما یک User هم بصورت Local و هم بصورت Domain (با نام شبیه به هم) وجود داشته باشد نیز مسیر نصب باید اصلاح  و نام Domain شبکه نیز توسط یک نقطه به انتهای نام User اضافه شود.  [User.DomainNmae]. بهتر است قبل از نصب مسیر را چک کنید و مطمئن شوید که فایل Global  حتما در این مسیر قراردارد. در غیر اینصورت برنامه برای شما قابل استفاده نخواهد بود. (البته این مشکل در نسخه جدید تا حدودی حل شده است).

 

 

 

 

 

2-     پس از نصب و در صورتیکه مسیر نصب درست انتخاب شده باشد، یک منو به منوهای MSP  اضافه می شود که کاربردهای قید شده در نرم افزار در آن وجود دارد.

 

 

  • تبدیل تاریخ میلادی نرم افزار به تاریخ شمسی بدون تاثیر در محاسبات و عملکرد MSP
  •    اضافه کردن فیلدهای مربوط به محاسبه درصدهای وزنی
  •   امکان محاسبه ساده درصدهای پیشرفت برنامه ای (عادی و وزنی)
  • امکان رسم نمودار S-Curve  در نرم افزار Excel
  • تبدیل تاریخ میلادی به تاریخ شمسی و بالعکس

 

 

 

3-     لازم است دقت کنید که با توجه به اینکه این برنامه فایل Global  شما را کاملا جایگزین می کند، اگر ماکرویی در فایل Global خود دارید، بهتر است آن را قبلا Save و سپس اقدام به نصب کنید. در غیر اینصورت ماکروی شما از بین خواهد رفت.

4-     اغلب امکانات اشاره شده در بالا از چند فیلد Text  و Number استفاده می کند که در مورد هر یک قبل از اجرا این فیلدها به اطلاع شما خواهد رسید. لذا دقت کنید که اطلاعات حیاتی ای در این فیلدها ذخیره نکرده باشید.

5-     کار با این امکانات به اندازه کافی ساده و گویا هست.

6-     این نرم افزار با توجه به اینکه به تازگی تهیه شده، مطمئنا دارای ایراداتی هم هست که عجیب نیست و از همه دوستان خواهش می کنم نظرات و پیشنهادات خود را برای بهبود آن برای بنده ارسال کنید.

7-     پس از اصلاح احتمالی نرم افزار، نسخه جدید جایگزین نسخه قبلی در سایت خواهد شد.

8- در صورتیکه فقط برای رسم نمودار S-Curve مشکل دارید به Tools\Macro\Visual Basic Editor بروید و در پنجره جدید که باز می شود، به منوی Tools\References  بروید. در پنجره باز شده Microsoft Excel 11.0 object Liberary را تیک بزنید. مشکل حل خواهد شد.

اشتراک و ارسال مطلب به:

  
نویسنده : صادق روزبهی- PMP ; ساعت ۱۱:٠۱ ‎ق.ظ روز ۱٥ بهمن ۱۳۸٧


‎ ‎‎ ‎‎ ‎
‎ ‎‎ ‎
‎ ‎
‎ ‎‎ ‎‎ ‎
‎‎ ‎‎