‎‎ ‎‎ ‎‎ ‎‎ 105- ریسک، احساسات، جنسیت - دروس آموخته

105- ریسک، احساسات، جنسیت

 

چه چیز باعث می شود که افراد مختلف ریسک پذیر و یا محافظه کار باشند. چرا برخی افراد خیلی ریسک پذیر هستند در حالیکه برخی دیگر بسیار محافظه کار؟ این سوالی است که مطمئنا تا به حال بسیار به آن برخورد کرده اید. اما در اینجا نمی خواهم در مورد این مسئله صحبت کنم. در این یادداشت قصد دارم به نتایج مقاله ای اشاره کنم که به بررسی میزان ریسک پذیری افراد مختلف در شرایط مختلف پرداخته است.

 

 

 


بر اساس این مقاله افراد علیرغم ریسک پذیر بودن یا محافظه کار بودنشان در شرایط مختلف دارای سطوح مختلفی از ریسک پذیری هستند.

در این تحقیق که بر روی 40 مرد و 40 زن صورت گرفته است مشخص شد که مردها اغلب در مواقع عصبانیت و برآشفتگی دارای سطح ریسک پذیری بیشتری نسبت به حالت عادی هستند. این در حالی است که در مورد زنان این موضوع صادق نیست.

در مورد زنان مشخص شد که زنان در زمانیکه حس تنفر و نفرت آنها افزایش پیدا می کند میزان ریسک پذیری آنها افزایش میابد.

در این مقاله به این موضوع اشاره شده است  دلیل این امر در آن است که زنان اغلب از شرایطی که منجر به آسیب به آنها می شود اجتناب می کنند، این شرایط مخصوصا در مواردی همچون حاملگی برای زنان بسیار خطرناک است. اما در مورد مردان مواد ژنتیکی  و هورمون های حفاظت کننده بدن حتی در صورتیکه مریض باشند نیز ترشح شده و لذا آسیب پذیری کمتری در این شرایط دارند.

 

از آنجاییکه مدتها است این موضوع را آماده کرده ام، متاسفانه منبع اصلی این نوشته را پس از مدتها جستجو نتوانستم پیدا کنم به همین دلیل نمی‌توانم مرجع اصلی آن را ارائه بدهم.

اشتراک و ارسال مطلب به:

  
نویسنده : صادق روزبهی- PMP ; ساعت ٩:٢٥ ‎ق.ظ روز ۸ اردیبهشت ۱۳۸٩


‎ ‎‎ ‎‎ ‎
‎ ‎‎ ‎
‎ ‎
‎ ‎‎ ‎‎ ‎
‎‎ ‎‎