‎‎ ‎‎ ‎‎ ‎‎ دروس آموخته

نسخه جدید نرم افزار کاربردهای کارا

نسخه جدید نرم افزار کاربردهای کارا را در همان لینک قبلی قراردادم و می تونید از اینجا هم دانلود کنید.  در این نسخه برخی از ایراداتی که دوستان تذکر داده بودند حل شده. بعلاوه برخی از امکانات نه چندان مهم را که ممکن بود باعث ایجاد مشکل بشود را حذف کرده ام. برخی موارد نظیر رسم S-Curve برای یک فعالیت نیز اضافه شده است. در ضمن با توجه به زمان زیادی که ممکن است برای فارسی کردن تاریخ ها در برنامهای بزرگ بگیرد، سعی کردم این زمان را تا حد امکان کوتاه کنم.

 

در ضمن با توجه به درخواست تعداد زیادی از دوستان در مورد ارائه  توضیحات بیشتر در مورد نرم افزار موارد ذیل را به اطلاع می رسانم.

 

1-     در هنگام نصب به مسیر نصب دقت زیادی کنید. این مسیر باید مسیری باشد که فایل Global.pmt مربوط به کاربر شما در آن قرارداشته باشد. این فایل معمولا در مسیر پیشنهادی می باشد (برای MSP 2003). اگر نسخه 2002 استفاده می کنید، باید در انتهای مسیر پوشه 11 را به پوشه 10 تغییر نام دهید. در صورتی هم که کامپیوتر شما عضو Domain در یک شبکه LAN است و در صورتیکه در کامپیوتر شما یک User هم بصورت Local و هم بصورت Domain (با نام شبیه به هم) وجود داشته باشد نیز مسیر نصب باید اصلاح  و نام Domain شبکه نیز توسط یک نقطه به انتهای نام User اضافه شود.  [User.DomainNmae]. بهتر است قبل از نصب مسیر را چک کنید و مطمئن شوید که فایل Global  حتما در این مسیر قراردارد. در غیر اینصورت برنامه برای شما قابل استفاده نخواهد بود.

نرم افزار کاربردهای کارا

2-     پس از نصب و در صورتیکه مسیر نصب درست انتخاب شده باشد، یک منو به منوهای MSP  اضافه می شود که کاربردهای قید شده در نرم افزار در آن وجود دارد.

·        تبدیل تاریخ میلادی نرم افزار به تاریخ شمسی بدون تاثیر در محاسبات و عملکرد MSP

·        اضافه کردن فیلدهای مربوط به محاسبه درصدهای وزنی

 

·       امکان محاسبه ساده درصدهای پیشرفت برنامه ای (عادی و وزنی)

 

·         امکان رسم نمودار S-Curve  در نرم افزار Excel

 

·        تبدیل تاریخ میلادی به تاریخ شمسی و بالعکس

 

3-     لازم است دقت کنید که با توجه به اینکه این برنامه فایل Global  شما را کاملا جایگزین می کند، اگر ماکرویی در فایل Global خود دارید، بهتر است آن را قبلا Save و سپس اقدام به نصب کنید. در غیر اینصورت ماکروی شما از بین خواهد رفت.

4-     اغلب امکانات اشاره شده در بالا از چند فیلد Text  و Number استفاده می کند که در مورد هر یک قبل از اجرا این فیلدها به اطلاع شما خواهد رسید. لذا دقت کنید که اطلاعات حیاتی ای در این فیلدها ذخیره نکرده باشید.

5-     کار با این امکانات به اندازه کافی ساده و گویا هست.

6-     این نرم افزار با توجه به اینکه به تازگی تهیه شده، مطمئنا دارای ایراداتی هم هست که عجیب نیست و از همه دوستان خواهش می کنم نظرات و پیشنهادات خود را برای بهبود آن برای بنده ارسال کنید.

7-     پس از اصلاح احتمالی نرم افزار، نسخه جدید جایگزین نسخه قبلی در سایت خواهد شد.

8- در صورتیکه فقط برای رسم نمودار S-Curve مشکل دارید به Tools\Macro\Visual Basic Editor بروید و در پنجره جدید که باز می شود، به منوی Tools\References  بروید. در پنجره باز شده Microsoft Excel 11.0 object Liberary را تیک بزنید. مشکل حل خواهد شد.

 

 

اشتراک و ارسال مطلب به:

  
نویسنده : صادق روزبهی- PMP ; ساعت ۱۱:٢٠ ‎ق.ظ روز ۳٠ خرداد ۱۳۸٦


‎ ‎‎ ‎‎ ‎
‎ ‎‎ ‎
‎ ‎
‎ ‎‎ ‎‎ ‎
‎‎ ‎‎